Čo by vám nemalo ujsť (august)

Prinášame vám výber tých najzaujímavejších noviniek zo sveta motorizmu a dopravy za mesiac august.
 

1. Tesla získava top rating

Model S od Tesly získal rekordný rating- 5,4 hviezdičky  od americkej NHTS mu zaistilo status najbezpečnejšieho auta na cestách.  V priemere iba jedno percento automobilov, ktoré podstúpia bezpečnostné testy, získa rating  5 hviezdičiek, čo z Modelu S robí skutočnú hviezdu.
 
Viac sa dočítate tu.
 

2. Nitra zvyšuje bezpečnosť chodcov

Mesto Nitra sa rozhodlo inštalovať blikajúce LED svetlá na priechodoch pre chodcov z dôvodu zvýšenia bezpečnosti. Svetlá budú umiestnené v blízkosti Chrenovského mosta, kde sú časté dopravné nehody s ťažkým zranením chodcov.

Viac sa dočítate tu.
 

3. Za prekročenie rýchlosti najviac zaplatíte v Nórsku

Nemecký autoklub ADAC zverejnil tabuľku so sadzbami najčastejších pokút v Európe. Podľa ich zistení najviac zaplatíte za prirýchlu jazdu v severských krajinách, predovšetkým v Nórsku, kde výška pokuty začína na 480 eurách. Na Malte sa neoplatí sadať za volant po požití alkoholu- pokuty tu začínajú na 1 200 eurách.

Viac sa dočítate tu.
 

4. Volkswagenu Slovakia sa darí

Volkswagen Slovakia napriek volatilnému trhu zažíva nárast- produkcia automobilov oproti rovnakému obdobiu minulého roka vzrástla o 4,8 %. Predseda predstavenstva Albrecht Reimold uviedol, že očakávajú pretrvávanie volatility svetových trhov. V druhom polroku sa chystajú uviesť elektrické vozidlo Volkswagen e-up! na trh.

Viac sa dočítate tu.
 

5. Weismann možno končí

Nemecký výrobca Weismann podľa neoverených informácií podal podal žiadosť o vyhlásenie finančnej insolventnosti spoločnosť. Prípadný bankrot by nemusel nevyhnutne znamenať koniec značky, ak by prešla reštrukturalizáciou.

Viac sa dočítate tu.
 

6. Číňania vyvinuli 8-stupňovú automatickú prevodovku

Ďalším dôkazom o napredovaní čínskych automobiliek je osemstupňová prevodovka značky Landwind. Kompaktnú prevodovku vyvinula čínska spoločnosť Shengrui Transmission spolu s Technickou univerzitou Chemnitz a použitá v bude v modeli SUV X5.

Viac sa dočítate tu.
 

7. Bentley je najnespoľahlivejšia značka

Podľa britskej spoločnosti Waranty Direct je najnespoľahlivejšou značkou prekvapivo Bentley. Na chvoste 38 miestneho rebríčka sú prekvapivo aj Porsche či Audi. Vrcholu rebríčka, ako tradične, kraľujú japonský výrobcovia, tentokrát s Hondou na prvom mieste.

Viac sa dočítate tu.
 

8. Pirelli vyvíja tiché pneumatiky

Taliansky výrobca pneumatík v spolupráci s Audi vyvíja pneumatiky s použitím technológie PNCS. Pneumatiky by mali byť schopné redukovať hluk vznikajúci vibráciami vzduchu až o 50 %.

Viac sa dočítate tu.
 

9. Hybridná Toyota  

Toyota sa chystá do Frankfurtu na autosalón 2013 výhradne s hybridnými modelmi. Vo svojom stánku sa chystajú predstaviť potenciálne smerovanie hybridnej technológie. V súčasnosti majú v portfóliu 23 hybridných modelov.

Viac sa dočítate tu.
 

10. Nový Ford je medicínsky podkutý

Nová generácia Ford S-MAX prekvapuje novými medicínskymi vymoženosťami. Podľa tlačovej správy by automobil mal byť schopný monitorovať srdce vodiča a v prípade srdcovej príhody aktivovať bezpečnostné systémy. Hovorí sa tu aj o glukomeroch a varovaní pred diabetickým záchvatom.
 
Viac sa dočítate tu.