4 dôvody, prečo s GPS monitoringom vozidiel šetríte peniaze na PHM

Ceny pohonných hmôt neustále rastú, čo núti organizácie hľadať nové, efektívnejšie spôsoby riadenia vozových parkov. Investícia do kvalitného a spoľahlivého monitoringu vozidiel predstavuje jeden z najúčinnejších spôsobov, ako si udržať kontrolu nad nákladmi na pohonné hmoty pre firemnú flotilu. Prečo je to tak?
 

1. Minimalizujete čas, kedy motor beží zbytočne

Každá minúta, kedy vaše auto stojí na mieste so zbytočne zapnutým motorom, pre vás predstavuje bezúčelnú spotrebu paliva a teda aj stratené peniaze. Kvalitný monitorovací systém vás dokáže upozorniť na tieto prípady v reálnom čase a vy tak viete obmedziť takéto zaobchádzanie s firemnými automobilmi zo strany zamestnancov. Nie len, že znížite náklady na pohonné hmoty, ale aj znížite opotrebovanie motora a zabraňujete zbytočnému znečisťovaniu životného prostredia.
 

2. Máte kontrolu nad rýchlosťou vozidiel

Nerovnomerná jazda a jazda nad povolený rýchlostný limit predstavujú zbytočnú spotrebu pohonných hmôt. Zamestnanci, ktorí prekračujú rýchlostný limit navyše ohrozujú premávku a tým aj svoje zdravie. Vďaka službe GPS monitoring ste vždy notifikovaný v reálnom čase a takomto porušení dopravných predpisov a viete mu teda aktívne zabrániť. Z našich skúseností však vieme, že zamestnanci, ktorí majú vo firemnom automobile nainštalovanú GPS monitorovaciu jednotku, podvedome jazdia obozretnejšie a sú menej náchylní na prekračovanie maximálnej povolenej rýchlosti. Jazdia ekonomickejšie a šetria vám tak nemalé finančné prostriedky.
 

3. Dokážete optimalizovať trasy

Udivuje vás, ako je možné, že jeden z vašich šoférov má o 15% nižšiu priemernú spotrebu paliva, ako vaši ostaní šoféri s tou istou pracovnou náplňou? Práve vďaka údajom jednoducho získaným z administratívneho rozhrania GPS monitorovacieho systému ste schopný získať údaje, ktoré vám pomôžu optimalizovať trasy. Vďaka takejto optimalizácii trás dokážete výrazne znížiť náklady na pohonné hmoty.
 

4. Máte aktuálne a presné údaje

Bez kvalitných a včasných informácií je veľmi zložité riadiť výdavky na pohonné hmoty. Ak sa rozhodnete pre dobrý monitorovací systém, umožní vám import tankovacích kariet, čím získate dokonalý obraz o nákladoch na nákup pohonných látok. Systém vás tiež dokáže upozorniť na nečakaný úbytok paliva z nádrže. Vďaka takýmto údajom dokážete omnoho jednoduchšie kontrolovať vaše výdavky na PHM a budete schopný odhaliť krádeže paliva.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako s GPS monitoringom môžete ušetriť, kontaktujte nás na info@movys.sk alebo na telefónnom čísle +421 (2) 4820 9711. Radi vám poradíme.